Zegarek do biegania

Odchudzanie

Każdy szanujący się wytwórca zegarków oferuje nam, oprócz klasyków, zegarki sportowe wyposażone nieraz w multum funkcji mających zaspokajać potrzeby osób intensywnie uprawiających jakąś dyscyplinę sportu. Oprócz funkcji podstawowych tj. na przykład głębokościomierzy dla nurków, zegarki takie mają też komplikacje przydatne w uprawianiu innych dyscyplin. Nie jest więc powiedziane, że zegarek dla nurka lub osoby pasjonującej się lotnictwem nie przyda się biegaczowi. Tym niemniej dobór zegarka pod kątem sportowej specjalizacji jest jak najbardziej wskazany, a to z uwagi na fakt, iż uprawiając jakąś aktywność nie powinniśmy sobie utrudniać zadań jakie przed sobą stawiamy. Wskazane są wygoda i stosowanie trybów ułatwień szczególnie jeśli chodzi o akcesoria i dodatki, a takimi są przecież zegarki.

Jeśli biegasz i nic innego poza bieganiem cię nie interesuje

Wybierz jak najprostszy czasomierz z pulsometrem, stoperem i możliwością pomiaru międzyczasów. Taki zegarek powinien ci wystarczyć do uprawiania sportu w mieście lub po prostu w tym miejscu, które najczęściej do biegania wybierasz. Inne komplikacje są ci niepotrzebne, chyba że… chyba że masz zamiar pobiegać po górach, uprawiasz biegi na orientację, albo bieganie łączysz ze spacerami i poznawaniem ciekawych miejsc. W tej drugiej sytuacji prosty zegarek do biegania (tylko i wyłącznie do biegania) na pewno ci nie wystarczy, przyda się coś jeszcze czyli na pewno możliwość wyznaczania kierunku lub dokonywania innych pomiarów.

Zegarek na rękę, kieszonkowy, na smyczy?

Jeśli biegasz jogging ma swoją specyfikę, z której doskonale zdajesz sobie sprawę. Wiesz, że trudno ci będzie dokonywać pomiarów mając zegarek na nadgarstku, bo w ten sposób opóźnisz jedynie tempo biegu (a czasem nawet tempo marszu). Wybierz więc taki zegarek, który nie tylko będziesz mógł / mogła założyć na nadgarstek, ale też z łatwością i bez problemu utrzymasz go w dłoni. W ten sposób ułatwisz sobie dokonywanie pomiarów. W sklepach sportowych są zresztą dostępne wyspecjalizowane czasomierze, pozostaje jedynie kwestia tego, czy rzeczywiście jest ci potrzebny zegarek, który przydaje się tylko i wyłącznie podczas uprawiania jednej aktywności.

Szwajcarskie zegarki do biegania

Tissot T-TouchProducenci spod znaku “Swiss made” oferują nam głównie zegarki wielofunkcyjne, nawet te dla miłośników sportu. Dzięki temu łatwiej o wybór praktycznego, funkcjonalnego, renomowanego czasomierza. Takim czasomierzem może być Tissot z serii T-Touch (na obrazku obok), zegarek, który można nosić na co dzień, od święta (choć niestety nie zawsze) i przy okazji uprawiania różnego rodzaju sportów.
Model, który dziś polecam wykonany jest z tytanu, ma szafirowe szkiełko bardzo odporne na zarysowania. Wielkość jest zoptymalizowana na tyle, że bez problemu można wziąć zegarek w rękę. Jeśli chodzi o komplikacje: model wyposażono w datownik, wysokościomierz, kompas (przydatny w trakcie biegania w terenie) i oczywiście stoper. Jest też termometr, komplikacja meteo i wieczny kalendarz. Z zegarkiem można nurkować do głębokości 100 metrów. Bransoletę również wykonano z tytanu i wyposażono ją w zapięcie deployment.
Czego chcieć więcej? Atrakcyjnej ceny, tę sprawdźcie w sklepie Strefazegarka.pl – Tissot T-Touch.

No related posts.

Related posts brought to you by Yet Another Related Posts Plugin.

Tags: , , ,

1 Comment

  1. [...] osiągnięć oraz możliwość stałego bicia kolejnych rekordów. W związku z tym… zegarek do biegania jest nam niezbędny, co najważniejsze niezbędny jest zegarek jak najdokładniejszy. Jeśli [...]

Leave a Reply